איך תוכן איכותי משפיע על קידום האתר?

איך תוכן איכותי משפיע על קידום האתר?

כל מי שמתעסק עם קידום אתרים יודע ומכיר את המשפט המפורסם: תוכן- הוא המלך” אבל האם המשפט הזה ממשיך להיות רלוונטי באותה מידה גם היום? ננסה לענות על השאלה במאמר הזה, כמובן אם נצליח.

יש לא מעט מרכיבים שיכולים להשפיע על קידום האתר, בניהם איכות של חבילת אחסון אתרים, בחירה נכונה ורכישת דומיין, תצורה ויזואלית, נוחות השימוש, מהירות של האתר, תוכן ועוד. כאשר מדברים על תוכן, אז מתכוונים לכל אותם קבצים שמעלים לאתר וממלאים אותו. למשל: טקסטים, תמונות, סרטוני וידאו, אנימציה, קבצי קול ועוד מגוון רחב של קבצים אחרים. אבל לאף סוג של תוכן אין השפעה כל כך קריטית על קידום האתר חוץ מטקסט.

איך תוכן איכותי משפיע על קידום האתר

נכון להיום, טקסט זה אחד מהמרכיבים הכי חשובים בקידום האתר, כמובן  בתנאי שטקסט הוא איכותי ותואם לחיפושים שמבצעים גולשים במנועי החיפוש שונים. עם השנים דרישות לתוכן הלכו והשתנו, מנועי חיפוש מעדיפים להציג תוכן ייחודי ואיכותי, שיהיה שימושי ויעיל עבור הגולשים. מאמר עם ערך מושך תשומת לב של  גולשים והם נוטים לחזור לאותו אתר גם במידה ומתעניינים בנושאים אחרים ( כמובן בתנאי שבאותו אתר הנושא הנדרש מופיע). אם אתר מכיל תוכן שימושי לגולשים נוצר סוג של אימון לאותו אתר והם יחזרו שוב ושוב, הם גם ימליצו על הכתבות רלוונטיות מאתר וישתפו אותן. כל זה ישפיע על קידום האתר ושיפר אותו.

מומלץ מאוד, שתוכן יהיה גם משולב ומגוון. לדוגמא מאמר טקסט שמכיל בתוכו גם תמונות וסרטונים רלוונטיים ימשוך יותר תשומת לב מאשר מאמר שיופיע בו טקסט בלבד.

לפעמים, יש שאלות וויכוחים לגבי אורך הטקסט. זה נכון שרב מנועי החיפוש מעדיפים טקסט ארוך, אבל לא פחות חשוב גם אותם פרמטרים שכבר הזכרנו, כמו ייחודיות, איכות, תצורה והעוד. לעתים טקסט ארוך, שלא מאורגן בצורה נכונה ולא מכיל תמונות או סרטונים לא יהווה מוקד משיכה עבור הגולשים ואז זה רק ישפיע לרעה על הקידום.

רק תתארו, גולש מחפשים מידע לגבי נושא Y, מגיע לאתר שבו רואה תוכן ארוך, ללא פסקאות, ללא תמונות או כל דבר אחר – רק טקסט רץ נטו, הסיכוי שהוא ירצה להישאר באתר הזה מאוד מאוד נמוך, אפילו היינו מגדירים אותו שואב לאפס. לאנשים בזמננו אין סבלנות וגם אין זמן פנוי לשבת, לקרוא ולחפש תשובות. כולם מעוניינים לפתוח את האתר וישר לזהות את המידע הרלוונטי עבורם. אז אם קורה מצב, שהוא חייב לקרוא את הטקסט כולו, הוא יעזוב במהירה ויחפש מקור אחר שיראה יותר טוב וקריא. ברגע שמספר עזיבות יהיה משמעותי גוגל יראה את התופעה ויפרש שתוכן של אותו אתר אינו רלוונטי לשאילתה ולכן גולשים עוזבים אותו במהירה וכתוצאה מכך הוא יוריד את האתר הזה בדירוג תואם לאותה שאילתה.

אם הגעתם עד כאן אז כבר קיבלתם תשובה לשאלות שהעלנו בהתחלה: איך תוכן איכותי משפיע על קידום האתר ובין היתר גם לשאלה עד כמה המשפט המוכר עדיין רלוונטי. התוכן עדיין פרמטר מאוד רלוונטי ומשפיע על קידום האתר.