אתר וורדפרס בעד ונגד

אתר וורדפרס בעד ונגד

מערכת וורדפרס אחת מהמערכות הוותיקות והנפוצות ביותר בעולם. מכיוון שזאת מערכת חינמית, שבעזרת התוספים ניתן להתאים אותה לרב הצרכים ודרישות היא ממשיכה להתפתח בקצב מסחרר. אבל למרות שזאת מערכת כל כך נפוצה עדיין יש מחלקות בין אלו שמשבחים את המערכת ואלו שמתנגדים לשימוש בה. רצינו לעלות את השאלה ולדון ביתרונות וחסרונות של מערכת.

יתרונות של מערכת וורדפרס

דבר ראשון ואולי בין החשובים, שזו מערכת חינמית, זאת אומרת, שאתן אכן תצטרכו לרכוש חבילת אחסון אתרים וורדפרס, אבל התקנה של הפלטפורמה לא עולה כסף. בנוסף וורדפרס ניתן להתקין בלחיצת כפתור כמעט בכל חבילות אחסון וזה לוקח דקות ספורות בלבד.

יתרון נוסף, שמערכת זו בנויה על קוד פתוח וזה משאיר פתח למתכנתים לפתח את התוספים הנדרשים, בנוסף קיים מגוון רחב של תוספים שכבר פותחו. כל זה נותן למשתמשים אופציה מעולה להתאים את האתר בדיוק לצרכים ודרישות שלהם.אתר וורדפרס בעד ונגד

מערכת וורדפרס מאוד ידידותית למשתמש, כך שניתן ללמוד ולתפעל אותה לבד אפילו בלי רקע בתכנות. מכיוון, שהיא מאוד פופולרית, אז גם אם תתעורר שאלה כלשהי תמיד ניתן למצוא תשובות ברשת.

אתרים שבנויים על מערכת וורדפרס לרב מוגנים מפני פריצות, כמובן בתנאי שבעל האתר מקפיד על מספר כללים, בין היתר רוכש חבילת אחסון בחברה אמינה ומקצועית עם שרתים מוגנים,  מבצע עדכונים כפי שנדרש ומשתמש בתוספים חוקיים ולא פרוצים.

יתרון בולט נוסף –  זה יכולת קידום של האתרים הבנויים על מערכת במנועי חיפוש. אתרים שבנויים על מערכת וורדפרס ניתן לקדם בצורה יעילה למקומות גבוהים במנועי חיפוש.

היתרון האחרון, שנדבר עליו ( לא בהכרח אחרון ברשימה) זה אפשרות לבצע שדרוגים ועדכונים ללא עלות  בתדירות גובהה.

חסרונות של מערכת

למרות, שכתבתנו על בטיחות שלה והגנה נגד הפריצות, עדיין אנחנו שומעים עליהן. ברור, שזה קורה עקב חוסר ידע של משתמשים (הרחבנו על זה ביתרונות) במערכת אבל לא ניתן להסתיר את זה.

חסרון נוסף, שיש סיכוי מאוד גבוהה שבמקרה של שימוש יתר בתוספים המערכת תעבוד בצורה איטית יותר.

כמו כן, לפעמים עקב שדרוגים תוספים באתר מספיקים לפעול בתורה תקינה ולכן מאוד מומלץ לבצע גיבוי לאתר ורק אז לעשות עדכון מערכת. מכיוון, שמידה ויהיו שיבושים תוכלו לשחזר אתר מגיבוי. זה גם אומר שמאוד מומלץ לבטל עדכונים אוטומטיים ולעשות אותם רק בצורה ידנית.

לסיכום של שאלה אתר וורדפרס בעד נגד, ניתן לומר שמספר היתרונות עולה על מספר החסרונות. כך שאם אתם עומדים בתחילת הדרך ורוצים להקים אתר, (לא משנה לאיזו מטרה: בלוג, חנות מקוונת, עמוד נחיתה, אתר כרטיס ביקור ועוד) הפלטפורמה הזאת יכולה להתאים לכם כמו “כפפה ליד”. יחד עם שאת ההחלטה הסופית כמובן תלוי אך ורק בכם.