תוכן לאתר של עורכי דין

תוכן לאתר של עורכי דין

גם אם אתה עורך דין מוצלח מומלץ שתהיה לך נוכחות דיגיטלית ברשת. לאור העובדה, שעולם המשפטים אינו מוכר לכל אחד עד הפרטים הקטנים אז גם כתיבת תוכן הופכת למשימה לא פשוטה.

ישנן 2 דרכים, שיאפשרו להוסיף תוכן איכותי לאתר:

הדרך הראשונה: עורך דין בעצמו כותב מאמרים, שבהם חולק עם הגולשים את נקודת המבט שלו על דברים מסוימים או על שינויים שהתרחשו לאחרונה במערכת המשפט.

דרך שנייה: הזמנת מאמרים מכותבי תוכן מקצועיים. דרך זו כמובן כרוכה בסיכון, שהתוכן המוזמן לא יהיה טוב ואיכותי, לכן מאוד חשוב לבדוק ממי אתם מזמינים אותו.

תוכן לאתר של עורכי דין

כמובן שלכל דרך יש את היתרונות ואת החסונות משלה. למשל: לא במעט מקרים עורכי דין מדווחים על כך, שיש לא מעט חומר באתר אבל זמן שהייה באתר מאוד נמוך. מצב הזה מצביע על כך, שגולשים אכן נכנסים לאתר, אבל מאיזושהי סיבה אינם נשארים בו. כאשר אחוז העזיבות המהירות הוא מאוד גבוהה, זה נותן לגוגל או כל מנוע חיפוש אחר, שעמוד שבו נכנסו גולשים לא יהיה רוולטי עבור אותו ביטוי חיפוש ולכן הם מורידים את העמוד הזה במיקומים.

במקרים כאלו, שווה לבדוק אם טקס שמופיע באתר כתוב בצורה ידידותית, זאת אומרת שבן אדם ללא שום רקע בעולם המשפט יכול להבין על מה בדיוק דובר במאמר. כולם יודעים ומבינים שיש שפה מקצועית שעורכי דין רגילים אליה, אבל גולש רגיל לא מכיר את המושגים ולכן כל זה יראה לו כסינית והוא מהר מאוד יעזוב את האתר. רואים, שגם כתיבה עצמית של עורכי דין לאתר לא תמיד יעילה.

אז מה עושים?

יש מספר טיפים והמלצות שניתן להשתמש בהם לצורך כתיבת מאמר לאתר עורכי דין מעניין ואיכותי. דרך אגב זה גם לא כל כך משנה מאיזה תחום יהיה עורך דין. טיפים יתאימו גם לעורך דין הגירה לארה”ב וגם לעורך דין פלילי, וכמובן גם לעורכי הדין המתמחים בדיני עבודה, תעבורה או משפחה.

דבר ראשון, זה להקפיד לכתוב מאמר בשפה מובנת וברורה גם עבור אנשים ללא קשר לעולם המשפטים. דבר נוסף: חשוב לא רק להציג תאוריה או לדבר על חוקים יבשים, מאוד מומלץ להביא דוגמאות מהחיים האמתיים.

טיפ נוסף, אף פעם אל תנסו במאמר אחד לכתוב על הכל. בדרך כלל גולש לא מגיע לעמוד בשביל לקרוא “אנציקלופדיה” הוא מחפש מידע עבור נושא או שאלה ספציפית ואם הוא רואה הרבה חומר לא אקטואלי עבורו אז הוא יעזוב. מאוד חשוב לתת כותרת מושכת ואקטואלית.

לסיכום: תקפידו שתוכן יהיה איכותי ושימושי ופחות פרסומי, אבל שכן יכלול אפשרויות ליצירת קשר נוחות וזמינות. אם התוכן יהיה אמין ועדכני אז גולש יתרשם מהמקצועי גם ככה ויצור קשר במקרה הצורך.